Dzień Ojca – 23 VI

Dodano: 24.06.2019

Dzień ojca jest stosunkowo młodym świętem, ale nie powinniśmy o nim zapominać. Co podarować naszemu tacie? Dzieci powinny znać jego zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia, więc nie powinno być problemu, ale moim zdaniem wcale to nie jest takie proste. Zawsze możemy zapytać mamę…:)

Zastanówmy się – czy Wasz tata to typ domatora, który uwielbia pochłaniać kryminały lub zaszywać się w swoim garażu majsterkując? A może uwielbia zrywać się skoro świt i pędzić nad rzekę lub jezioro, żeby złowić pyszną rybkę na kolację? Albo jego ulubionym zajęciem jest zabawa z wnukami i spotkania w uniwersytecie trzeciego wieku? Jeśli jesteśmy blisko z rodzicami to na pewno wiemy czym aktualnie zajmuje się nasz tata albo czym zaprząta sobie teraz głowę. Postanowiłam podejść do sprawy nieco praktycznie i przygotowałam listę prezentów, które podarowałabym mojemu tacie (może bez tych wędkarskich akcesoriów, bo tym kompletnie się nie interesuje), a z których wasz tata na pewno się ucieszy.

Moje pomysły:

  • Czytnik e-booków – wspaniała propozycja dla taty, który nie boi się nowości i uwielbia czytać książki, w dużych ilościach. Duża oszczędność miejsca, dodatkowo można dokupić kilka ciekawych e-booków lub wykupić abonament w internetowej księgarni. Ceny czytników zaczynają się od 300 zł.

  • Zestaw do majsterkowania – dla miłośnika prac ręcznych, w marketach budowlanych możemy znaleźć wiele rodzajów takich zestawów kluczy, nasadek, z wiertarką, z wkrętarką, itp. – zazwyczaj w eleganckich walizeczkach, idealnych na prezent. Ceny w zależności od wielkości zestawu i producenta od 69 zł.

  • Akcesoria wędkarskie – tylko dla tych, co kochają ten sport, jeśli twój tata wędkuje to na pewno ucieszy się tego rodzaju prezentu. Sklepy wędkarskie oferują bardzo różnorodny asortyment, więc najlepiej się do takiego wybrać i poprosić o pomoc sprzedawcę, który orientuje się w temacie na pewno lepiej niż ja :). Ceny drobnych akcesoriów już od 5 zł.

  • Koszula – gdy twój tata uwielbia koszule, czyli codziennie lub prawie codziennie ma ją na sobie, tzn. że koszul nigdy za wiele i warto dowiedzieć się o rozmiar kołnierzyka. Wybierzmy tylko taki model, który będzie kompatybilny ze stylem waszego staruszka, jeśli woli stonowane kolory, to nie kupujmy mu koszuli w kolorze seledynowym lub ze wzorem w rakiety kosmiczne :). Ceny koszul są bardzo różne w zależności od marki od 59 zł.

  • Akcesoria do golenia – zawsze przydatne dla każdego mężczyzny, w zależności od preferowanego rodzaju golenia – możemy wybrać golarkę elektryczną, na baterie lub tradycyjną ręczną. Bardzo modne teraz brody spowodowały zapotrzebowanie na przyrządy do jej pielęgnacji – znajdziemy zestawy do pielęgnacji, strzyżenia, podcinania, olejki, balsamy, szampony do brody… Ceny od 30 zł wzwyż.

  • Zestaw grillowy – gdy twój tata uwielbia grillować na świeżym powietrzu, na pewno przyda mu się nowy zestaw akcesoriów go grilla. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy duży wybór takich zestawów, które zawierają przybory do przygotowywania różnych pokarmów i konserwacji grilla. Całość jest umieszczona w aluminiowym, plastikowym bądź drewnianym kuferku, idealne na prezent. Ceny od 30 zł.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam w wyborze prezentu dla Twojego taty, bo to nie łatwy temat, nawet dla mnie :). Pozdrawiam i przyjemnego grillowania lub wędkowania z waszymi staruszkami.

    wstecz